24 خرد

میزبانی وب جلسه سوم: کُلُ کِیشِن سرور

اشتراک فضای دیتاسنتر

سرویس Colocation یا اشتراک فضا، مرکز داده ای است که در آن تجهیزات، فضا و پهنای باند اینترنت جهت اجاره برای مشتریان ارائه می شود. به بیان دیگر، اشتراک فضا قرار دادن تجهیزات شما از جمله سرور ها، روتر ها، کابل ها، نرم افزار ها و  غیره در یک مرکز داده ی مجزا می باشد که عموماً ارائه دهنده ی خدمات اینترنتی نیز هست.
در عوض Colocation (اشتراک فضای مرکز داده) تسهیلاتی شامل فضای مورد نیاز، نیروی برق، سیستم های خنک کننده و کنترل رطوبت، همینطور سیستم های امنیتی برای سرورها، فضای ذخیره سازی، و تجهیزات شبکه ای را با کمترین هزینه برای سازمان ها فراهم می آورد.
این سرویس تبدیل به انتخابی بسیار محبوب برای سازمان ها شده است و این مزیت را دارد که بخش فنی سازمان روی فعالیت های اصلی شرکت تمرکز کنند و نگران پشتیبانی و نگهداری سرورها نباشند.
تعداد زیادی از شرکت ها خودشان فضای کافی برای قرار دادن تجهیزات سروریشان ندارند و از خدمات اشتراک فضا بهره می برند. سرویس اشتراک فضای مرکز داده، فضایی اختصاصی برای تجهیزات شما در نظر می گیرد، بنابراین نیازتان را بدون ایجاد سرمایه گذاری با هزینه بالا برای حفظ و نگهداری مرکز داده خودتان، رفع می کند.

از مزایای این سرویس می توان به موارد زیر اشاره کرد:

رَک جهت قرار گرفتن سرورها
نیروی برق پشتیبان (UPS)
پهنای باند اختصاصی اینترنت
امکان ارائه پنل مانیتورینگ
سیستم های خنک کننده و سیستم های کنترل دما و رطوبت
حفاظت فیزیکی (شامل نظارت ویدئویی، دسترسی حفاظت شده)
نظارت شبانه روزی و هفت روز هفته بر تمام این عملکردها توسط مهندسین مرکز داده برای جلوگیری از بروز هرگونه اشکال

در استفاده از سرویس Colocation ، این امکان را دارید که به عنوان مالک تجهیزات خودتان، بر روی سرور ها و نرم افزار هایتان کنترل و نظارت کامل داشته باشید. پنلی جهت مانیتورینگ به شما ارائه می شود و به عنوان مثال اگر تصمیم بگیرید از میزان حافظه بیشتری استفاده کنید، براحتی می توانید تجهیزاتتان را ارتقاء دهید.
با اینکه ممکن است شما اقدامات پیشگیرانه ای برای امنیت سرورهایتان انجان داده باشید، ریسک های بالقوه ای وجود دارند که می توانند با سیستم های اضطراری و ویژه ی مرکز داده ها به حداقل برسند، چرا که برای حفاظت از تجهیزات و داده های شما جهت مقابله با حوادث طبیعی و اتفاقات غیر قابل پیش بینی آمادگی لازم را دارند. همینطور دارای سیستم های خنک کننده و کنترل هوا و رطوبت هستند که حفاظت از تجهیزات شما را به بالاترین میزان خود می رساند.
بدون شک با استفاده از این سرویس، ایجاد امنیت برای داده های شما به بهترین شکل در مرکز داده صورت می کیرد. چرا که با نظارت دقیق، دسترسی طبقه بندی شده کارتی، سیستم هشدار و … تجهیز شده است تا از داده های ارزشمند شما در بالاترین سطح خود محافظت کند. وقتی صحبت از امکانات امنیتی به میان می آید، بهتر است بدرستی تحقیق کنید تا شرکتی را که بهترین سرویس را ارائه می دهد انتخاب کنید.
به علاوه، هزینه های مربوط به برپایی، مدیریت و حفظ سرور ها و سایر تجهیزات برای شرکتها و صاحبان کسب و کار بسیار بالا می باشد. در حالیکه Colocation (اشتراک فضا) به آنها این اجازه را می دهد که از زیر ساخت های مرکز داده ها با کمترین هزینه به نفع خود استفاده کنند.

اشتراک

ارسال نظر